Budżety na gadżety – top trendy w planowaniu aktywności na 2023

Planowanie budżetów na 2023 rok zbliża się wielkimi krokami w wielu organizacjach. To również czas na kreację aktywności marketingowych w zgodzie z aktualnymi trendami. Przystępując do przygotowywania działań klienckich i konsumenckich warto mieć na względzie kilka kwestii. W Sandex podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę planując kampanie i powierzając realizację ich składowych wybranym partnerom biznesowym.

Top 3 trendy

1. Digitalizacji mamy przesyt

Rosnąca rola wirtualnych mediów, różnorodne przekazy, narastająca ślepota bannerowa i wzrastający odsetek użytkowników sieci stosujących Ad Blocki sprawiają, że marketingowcy muszą dokonać zwrotu w swoich strategiach. Opcje są dwie: z jednej strony w kierunku budowania wartościowych treści. Z drugiej – tworzenia innych okazji styku konsumenta z nośnikami przekazu marek. W tych okolicznościach „normalne” przedmioty, które można dotknąć i użytkować zgodnie ze swoim uznaniem stanowią niezwykle skuteczny przekaz marketingowy.

 

Tekstylia reklamowe i gadżety są doskonałym sposobem na skuteczną i dyskretną reklamę marki. Przedmioty opatrzone logo i hasłem reklamowym podarowane budują długofalową relację konsumenta czy kontrahenta z marką. W jakich działaniach warto zaplanować gadżety? To zależy od odbiorcy docelowego naszych inicjatyw.

 

Chcąc aktywować konsumentów do dyspozycji mamy różnorodne konkursy i loterie. Te formy aktywacji doskonale wpisują się w bieżący trend poszukiwania przez nich wartości dodanej, nie tylko w postaci rabatu cenowego. Z kolei w relacjach B2B gadżety mogą stanowić bonus w promocjach zakupowych, gdzie za realizację targetu zakupowego kupujący otrzymuje przedmioty opatrzone logo Twojej firmy. Gadżety reklamowe to także element budowania relacji i budowania wizerunku Twojej firmy w relacjach z klientami.

 

A teraz wyobraź sobie, że właśnie stajesz przed podjętą decyzją o zorganizowaniu loterii konsumenckiej na początku przyszłego roku. Co więcej, loterii budującej lojalność wobec Twojej marki.  Jak uczynić tą akcję promocyjną unikalną i atrakcyjną? Z jednej strony istotny jest mechanizm loteryjny, z drugiej ciekawe i niepowtarzalne nagrody opatrzone logo Twojej marki. Właśnie teraz jest moment, w którym powinieneś powierzyć agencjom i firmom specjalizującym się w gadżetach reklamowym opracowanie całej koncepcji promocji. W nagrodach warto postawić na nowe rozwiązania i innowacyjne propozycje. Przykładem może być oryginalny, amerykański bluzo-worek QuikFlip, którego Sandex jest wyłącznym licencjonowanym dystrybutorem na Europę. Swoje zapytania kieruj do firm mających doświadczenie w produkcji gadżetów reklamowych wyróżniających się na rynku kreatywnością i wysoką jakością proponowanych rozwiązań.

 

2. Eko odpowiedzialność

Odpowiedzialność społeczna i minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne to niezwykle istotne czynniki, brane pod uwagę przez coraz większą liczbę konsumentów decydujących się na zakup danego produktu. Ta kwestia jest również istotna przy wyborze partnerów biznesowych.

 

Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy firma, z którą nawiązujesz współpracę postępuje odpowiedzialnie społecznie, jest weryfikacja posiadanych przez nią certyfikatów. Certyfikaty potwierdzają, że przedmioty reklamowe są produkowane zgodnie z ich wymogami i standardami. Chodzi m.in. o zużycie wody, energii, stosowanie przyjaznych środowisku tuszy do druku sublimacyjnego czy obowiązywanie procesów niezbędnych dla sprawnej realizacji powierzonych zleceń.  Mowa tu o takich certyfikatach jak ISO 9001, ecovadis czy amfori. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć m.in. na stronie internetowej Sandex https://sandex.pl/certyfikaty/.

 

3. Gwarancja najwyższej jakości na czas

Dynamika decyzji, konieczność realizacji zadań przy napiętych harmonogramach sprawiają, że istotna jest niezawodność i terminowa dostawa zamówień. Gwarantować mogą to firmy posiadające wieloletnie doświadczenia w dostarczaniu przedmiotów z logo i hasłami marketingowymi.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę decydując się na dobór dostawcy produktów reklamowych z logo Twojej firmy? M.in. czy firma realizuje zlecenia na terenie Polski czy posiłkuje się dostawcami z zagranicy. Przykładowo Sandex bazuje na szybkiej  i elastycznej produkcji własnej tekstyliów w Polsce, ale współpracuje również z fabrykami na Dalekim Wschodzie powierzając im produkcje różnorodnych gadżetów reklamowych przy atrakcyjnych cenach i spełnieniu unijnych standardów jakości. Oba rozwiązania mają swoje ogromne zalety z punktu widzenia klienta i jego wymagań co do realizacji zlecenia.

Przygotowania do nowego roku czas zacząć. Warto pamiętać o czasie koniecznym na kreację innowacyjnych rozwiązań i produkcję najwyższej jakości gadżetów.  Dlatego tak bardzo ważne jest zaplanowanie wszystkich aktywności i alokowanie budżetów już teraz. Szczególnie, aby drugą połowę roku poświęcić na opracowanie ciekawych i angażujących mechanizmów promocyjnych z atrakcyjnymi giftami z logo Twojej marki.

Przygotuj się na leżaki_2023!

Agencja reklamowa Sandex.PL przygotowuje się do sezonu 2023 już teraz! Leżaki są stałym elementem wyposażenia lokali gastronomicznych czy to w ogórkach restauracyjnych, pub’owych, plażowych czy

Czytaj więcej »