Przedświąteczna gorączka w SANDEX.PL

Z początkiem listopada w wielu branżach rozpoczyna się gorączka przedświąteczna wśród konsumentów (B2C). Jednak w biznesie B2B to czas, w którym ferwor przedświątecznych zakupów trwa już od kilku miesięczny. Dyrektor Handlowa SANDEX.PL – Elżbieta Nowicka dzieli się swoimi przemyśleniami  na temat zakupów  przed świętami w B2B.

Jakie gadżety reklamowe są najpopularniejsze?

Co wybrać na prezent dla pracownika?

Na jaki prezent dla klienta postawić?

W tych kwestiach doradzą handlowcy agencji SANDEX.PL!

Okres przedświąteczny w SANDEX.PL

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zaczynają się w różnych momentach w zależności od branży i rodzaju biznesu. Niekiedy dzieje się to na początku roku kalendarzowego, w niektórych przypadkach w połowie roku. Wtedy wiele firm rozpoczyna kampanie świąteczne w postaci m.in.  trendbook’ów czy newsletterów.

Świąteczne bestsellery z Azji

W SANDEX.PL pierwsze zapytania na upominki przedświąteczne pojawiają się w czerwcu/lipcu i zazwyczaj dotyczą one produkcji realizowanych na Dalekim Wschodzie. Ten moment to najlepszy czas, aby na spokojnie opracować oferty na spersonalizowane gadżety, wykonać ich prototypy i do końca października dostarczyć zamówione produkty.  

Najpopularniejsze pozycje propozycje upominków świątecznych w tym roku to spersonalizowane dziane czapki i rękawiczki, pluszowe nauszniki czy maskotki. Planując ich realizację, warto przyjąć minimum 2,5 do 3 miesięcy na realizację, tak by nie przepłacać za ekspresowy transport – jak wiadomo dłuższy czas oczekiwania na dostawę pozwoli zrealizować zamówienie w najniższej cenie. 

Jednakże większość klientów zaczyna myśleć o świątecznych prezentach dopiero w listopadzie, gdzie czasami jest już za późno na zlecenie produkcji specjalnych, a kolejki do producentów po najciekawsze prezenty z dnia na dzień się wydłużają. SANDEX.PL, jak każda agencja reklamowa przeżywa w tym czasie wiele wyzwań, ale też może wykazać się kreatywnością. Te właśnie elementy sprawiają, że nasze głowy napędzamy pozytywną energią do poszukiwania szytych na miarę rozwiązań.

Najpopularniejsze gadżety świąteczne

W tym roku klienci najczęściej pytają o skarpetki bawełniane z dedykowanym motywem. Jest to bardzo chwytliwy gadżet/prezent, któremu mało kto się oprze. Szczególnie, gdy projekt jest przygotowany w atrakcyjnej grafice, która pobudzi pozytywne emocje lub spowoduje uśmiech na twarzy śmiesznym przesłaniem czy sloganem.

Evergreenami są kosze świąteczne z różnego rodzaju słodyczami, przysmakami, kawami/herbatami czy alkoholem. Do takiego kosza warto dodać jakiś gadżet niespożywczy, tak by pozostała trwała pamiątka po prezencie ze świąt z danego roku.

Prezenty dla pracowników, klientów, partnerów?

W tym roku, jak zwykle, popularnością cieszą się  koce i poduszki z dedykowanym haftem lub nadrukiem, które wykonujemy we własnej szwalni. Oprócz różnorodności wzorów, kolorów, czy grafik o tematyce świątecznej mamy tu mnogość metod pakowania, które dodatkowo podnoszą postrzeganą wartość takie upominku.

Nowością w SANDEX.PL są kosmetyki marki RITUALS, które w tym roku weszły na rynek B2B. O ich wyjątkowości nie muszę wspominać, gdyż są jedną z lepiej rozpoznawanych marek na rynku kosmetycznym. Marka ta w swojej ofercie B2B przygotowała ofertę specjalną o tematyce świątecznej. SANDEX.PL dodatkowo przygotował ofertę specjalną z wykorzystaniem kosmetyków marki RITUALS w zestawach świątecznych z kocem lub bardzo dobrej jakości ręcznikami. Wysokiej jakości kosmetyki gwarantują poczucie luksusu i wyjątkowości osobie obdarowanej.

Propozycje na ostatni dzwonek?

Jest wiele możliwości, jeżeli chodzi o realizacje na ostatnią chwilę. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i dość prozaiczna przeszkoda, ale bardzo ważna – budżet ? Możemy zrealizować kosze spożywcze, dostępne ze stoków gadżety i je spersonalizować oraz wszystko to, co jest dostępne w sklepach internetowych czy stacjonarnych w ilościach, które zaspokoją potrzeby klienta. Nie zapominajmy tu również o firmach od galanterii skórzanej, ich oferta jest także bogata w pożądane w okresie świątecznym upominki.  Dodatkowo w SANDEX.PL można zamówić spersonalizowane tekstylia, takie jak chusty wielofunkcyjne, czapki czy ręczniki, których realizacja w naszej własnej szwalni może zająć zaledwie kilka dni.

Wszystkich, którzy właśnie rozpoczynają proces zakupu upominków świątecznych zapraszamy do kontaktu. Z pewnością znajdziemy wiele ciekawych propozycji.

Przygotuj się na leżaki_2023!

Agencja reklamowa Sandex.PL przygotowuje się do sezonu 2023 już teraz! Leżaki są stałym elementem wyposażenia lokali gastronomicznych czy to w ogórkach restauracyjnych, pub’owych, plażowych czy

Czytaj więcej »